Projekty // Zostań kim chcesz

Omenaa Foundation z markami CCC i Eobuwie

we wspólnej akcji na rzecz dzieci z Ukrainy!

 

„Zostań kim chcesz” to akcja charytatywna fundacji Omeny Mensah, w ramach której powstała limitowana kolekcja butów sportowych dla dzieci i dorosłych, z których dochód wesprze edukację dzieci z Ukrainy oraz dzieci z polskich domów dziecka, a także Ghany. Pierwsza linia butów z rysunkami podopiecznych Omenaa Foundation przedstawiającymi ich wymarzone zawody, już dostępna jest w sprzedaży na eobuwie.pl. Druga w sklepach CCC pojawi się 1 kwietnia. Obok pomysłodawczyni Omeny Mensah, ambasadorami tego projektu zostali: Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan z dziećmi, Dorota Gardias z córką, Zosia Ślotała-Haidar z dziećmi, Cezary Pazura, a także Wojciech Sikora.

 

„Akcję Zostań kim chcesz planowaliśmy od blisko roku. Początkowo miała wpierać naszych podopiecznych z Ghany i dzieci z polskich domów dziecka” – mówi Omenaa Mensah inicjatorka projektu i dodaje – „Wybuch wojny w Ukrainie zmienił nasze pierwotne plany, bo do grona tych najbardziej potrzebujących dołączyły także dzieci z Ukrainy, które także otrzymują od nas pomoc. W Omenaa Foundation stawiamy na długofalowe i mądre pomaganie, które pozwoli na kontunuowanie edukacji tym dzieciom, które wraz z rodzicami uciekły przed wojną do Polski, ale także dzieciom z ukraińskich domów dziecka, które przywożone są do Polski. Według oficjalnych informacji do naszego kraju może trafić blisko 8 tys. sierot z Ukrainy. Pomagamy w ich transporcie do Polski oraz alokacji w nowych placówkach. Fundusze, które uzyskamy z akcji „Zostań kim chcesz” przeznaczymy w pierwszej kolejności dla potrzebujących dzieci z Ukrainy.”  

 

Wybuch wojny w Ukrainie to wielka tragedia, która niesie za sobą śmierć, zniszczenie i tysiące uchodźców, którzy za granicą szukają bezpiecznej przystani dla swoich rodzin. Jej ofiarami są zwłaszcza dzieci, które z dnia na dzień musiały opuścić swój dom, szkołę i przyjaciół. Omenaa Mensah nie pozostaje obojętna na ich krzywdę. Od początku wojny wraz ze swoją fundacją przystąpiła do działania pomagając uchodźcom z Ukrainy w znalezieniu dla ich dzieci żłobka, przedszkola, szkoły, a także zorganizowania dla nich bezpłatnych zajęć nauki języka polskiego, czy zapewnienia niezbędnego wsparcia psychologicznego. Aktywnie pomaga również w transporcie do Polski sierot z Ukrainy. Jednocześnie fundacja pracuje nad tworzeniem ośrodków dla matek i dzieci z długofalowym i systemowym wsparciem, w których dzieci znajdą możliwość edukacji i rozwoju, a matki będą mogły liczyć na pomoc w zakresie aktywizacji zawodowej, aby jak najszybciej mogły uniezależnić się od innych.

 

Buty, które pomagają

Działania fundacji można wspierać na równe sposoby: wpłacając środki,  zgłaszając swoją pomoc, ale także kupując buty z charytatywnej kolekcji  „Zostań kim chcesz”.

 

Buty są wyjątkowe, bo pomagają dzieciom, ale też zostały stworzone wspólnie z nimi.” – tłumaczy Omenaa Mensah –  „Są ozdobione oryginalnymi rysunkami dzieci z domów dziecka przedstawiającymi ich wymarzone zawody, które według nich w dorosłym życiu pozwolą im na realizację życiowych celów. Od początku istnienia mojej fundacji podkreślam, że solidna edukacja to klucz do realizacji dziecięcych marzeń. Dlatego dochód ze sprzedaży butów wspiera rozwój i edukację tych najbardziej potrzebujących dzieci.”

 

Akcja „Zostań kim chcesz” łączy dzieci z Ukrainy, z dziećmi z polskich domów dziecka oraz podopiecznych Omenaa Foundation z Ghany, bo cały dochód fundacja przeznacza właśnie na ich edukację. W ramach kolekcji powstały dwie linie butów. Pierwsza zawierająca 6 modeli w tym 2 modele dla małych dzieci, 2 modele dla starszych dzieci, oraz po jednym modelu męskim i damskim – już od 14 marca dostępna jest na stronie eobuwie.pl. Druga oferuje 13 modeli obuwia dziecięcego, 4 obuwia damskiego oraz 4 męskiego i do sprzedaży wejdzie 1 kwietnia, a będzie można ją kupić w wybranych sklepach CCC w Polsce, ale także Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech oraz online na ccc.eu.

 

Do promocji charytatywnych butów chętnie włączyli się przedstawiciele świata showbiznesu. Ambasadorami projektu zostali: Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Cezary Pazura, Dorota Gardias, Zosia Ślotała-Haidar oraz Wojciech Sikora, którzy ze swoimi dziećmi i podopiecznymi z polskich domów dziecka wzięli udział we wspólnej sesji zdjęciowej promującej akcję.

 

Więcej informacji:

Justyna Komorek
[email protected]