Pierwsza Dama z kolejną wizytą w RiO Edu Centrum!

Pierwsza Dama z kolejną wizytą w RiO Edu Centrum!

Omenaa Mensah i Agata Kornhauser-Duda spotkały się w RiO Edu Centrum z dziewięcioletnim Kirylem i jego mamą. Chłopiec otrzymał niedawno protezę nogi amputowanej na skutek choroby onkologicznej. Pomoc udało się zrealizować dzięki współpracy Pierwszej Damy i Prezeski „Omenaa Foundation”.

W marcu br. Agata Kornhauser–Duda wspólnie z byłym Prezydentem Republiki Słowackiej Andrejem Kiską odwiedziła warszawski Instytut Matki i Dziecka. Znajduje się tam oddział, który zajmuje się leczeniem małych  pacjentów onkologicznych z Ukrainy. Pod opieką placówki znajduje się także 9-letni Kirył. Chłopiec po wybuchu wojny w Ukrainie przyjechał wraz z mamą do Polski w ramach transportu humanitarnego.

Dzięki współpracy Pierwszej Damy, Omeny Mensah, prezes Fundacji „Omenaa Foundation” oraz Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” udało się zakupić protezę, a tym samym polepszyć jakość życia chłopca. W spotkaniu w „RiO Edu Centrum” uczestniczyli Mikołaj Falkowski, prezes Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

Trzymamy mocno kciuki za Kiryłka i jego dalsze leczenie!