Organizujemy pierwszą w Polsce loterię filantropijną!

Organizujemy pierwszą w Polsce loterię filantropijną!

OMENAA MENSAH I RAFAŁ BRZOSKA WRAZ Z FUNDACJĄ SIEPOMAGA ORGANIZUJĄ PIERWSZĄ W POLSCE LOTERIĘ FILANTROPIJNĄ!

DO INICJATYWY PRZYŁĄCZYŁO SIĘ WIELE GWIAZD, M.IN. IGA ŚWIĄTEK, MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN, EWA CHODAKOWSKA, KAYAH I RAFAŁ SONIK. MAJĄ WSPÓLNY CEL – SPEŁNIĆ CZYJEŚ MARZENIE I DOTRZEĆ DO JESZCZE WIĘKSZEJ LICZBY POTRZEBUJĄCYCH!

5 czerwca w Oranżerii Pałacu w Wilanowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Omenaa Mensah i Rafał Brzoska ogłosili wynik Wielkiej Aukcji Charytatywnej 2023. Ale to nie wszystko! Wraz z Moniką i Patrykiem Urbanami (Siepomaga.pl) oraz przyjaciółmi fundacji ogłosili też start Wielkiej Loterii Top Charity. Poprzez niewielkie wpłaty – cegiełka na loterię kosztuje 100 zł – chcą zaangażować i zachęcić większą część społeczeństwa do wspierania projektów pomocowych. Każda cegiełka bierze udział w losowaniu wyjątkowych nagród. Zwycięzcy mogą wygrać m.in.:

 • Trening quadowy na Pustyni Błędowskiej z Rafałem Sonikiem
 • Biżuterię z diamentami z kolekcji „Good Diamonds by Omenaa”
 • Trening z Joanną Jędrzejczyk
 • Trening z Ewą Chodakowską
 • Lunch biznesowy z prezesem InPostu Rafałem Brzoską
 • Spotkanie z Prezesem CCC Dariuszem Miłkiem i wizytę w siedzibie jego firmy
 • Spacer z Małgorzatą Rozenek-Majdan po jej ulubionych zakątkach Warszawy
 • Udział w koncercie Kayah i zakulisowe spotkanie z artystką
 • Luksusowy weekend dla dwojga w hotelu Heron
 • Rakietę z podpisem Igi Świątek – mistrzyni świata w tenisie
 • Koszulkę z autografami piłkarzy reprezentacji Polski
 • Warsztaty z autoprezentacji i wystąpień publicznych z dziennikarką TVN24 Joanną Kryńską
 • Kurs makijażu z Magdaleną Pieczonką.

– 3 czerwca na stronie Siepomaga.pl rozpoczęliśmy Wielką Loterię Charytatywną Top Charity. Dochód z cegiełek zostanie przekazane na wsparcie Omenaa Foundation, która w ramach Konsorcjum Filantropijnego wspiera Fundacje o mniejszym lokalnym zasięgu – mówiła podczas konferencji Omenaa Mensah.

– Omenaa Foundation i Fundacja Siepomaga połączyły siły, aby nasza pomoc miała szansę dotrzeć do wszystkich zakątków Polski. Wierzymy, że tysiące ludzi przyłączy się do naszej aukcji. Mam nadzieję, że tym razem też rozbijemy bank i wspólnie pomożemy setkom potrzebujących, a przy okazji ktoś spełni swoje marzenie – dodała Monika Urban z Fundacji Siepomaga.

Spotkanie z udziałem dziennikarzy i gwiazd poprowadziła Beata Tadla, a gośćmi specjalnymi Omeny Mensah i Rafała Brzoski byli: Monika Urban z Fundacji Siepomaga, Marta Dejneka oraz Ewa Chodakowska i Rafał Sonik, którzy przekazali na loterię fanty. Za stołem prezydialnym zasiadł także przedstawiciel Corporate Connection Ryszard Chmura.

– Pomaganie tym, którzy potrzebują wsparcia jest naszą opiekuńczą powinnością z odruchu serca. Tylko opiekując się osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej możemy odnieść sukces jako społeczeństwo. Pomaganie jest wpisane w moje DNA – tłumaczyła swój udział w Wielkiej Loterii Top Charity Ewa Chodakowska.

Co należy zrobić, by wziąć w niej udział?
 1. Wpłać. Wybierz przycisk Wesprzyj i wpłać darowiznę w kwocie min. 100 zł na zbiórce: www.siepomaga.pl/topcharity
 2. Wprowadź kod. Po wpłaceniu darowizny otrzymasz od nas maila ze specjalnym kodem – wprowadź go na stronie loterii www.loteriatopcharity.pl
 3. Wybierz nagrodę. Spośród listy nagród wybierz tę, o którą chcesz walczyć.
 4. Każde wpłacone 100 zł i wielokrotność tej kwoty to dodatkowa szansa na wygraną!
Loteria potrwa do 23 czerwca 2023, a Wielkie Losowanie odbędzie się w dniu 30 czerwca 2023 w godzinach 10:00 – 14:00.

Łączna kwota wylicytowanych podczas gali dzieł sztuki i Wielkich Emocji wyniosła 12 780 000 zł i udało się ją zebrać w rekordowym czasie 1,5 godziny! Dzięki prywatnej donacji Rafała Brzoski, który podobnie jak w ubiegłym roku podwoił kwotę całej licytacji, udało się uzyskać 25 560 000 zł. Na spektakularny wynik złożyły się także cegiełki o wartości 2 412 000 zł, zakupione przez wielu darczyńców podczas balu oraz dodatkowa kwota 400 000 zł wpłacona przez gości poza aukcją. Łączna suma uzyskana podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej 2023, czyli 28 372 000 zł z pewnością wzrośnie, bo do puli trafi jeszcze dochód z aukcji dzieł online, którą można śledzić na portalu Artinfo.pl do 6 czerwca 2023, do godz. 21:00.

Najdrożej sprzedanym dziełem podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej była rzeźba Iron Maiden chorwackiego artysty Nikoli Vudraga, za którą nabywca zapłacił zawrotną sumę 3 200 000 zł! Z kolei hitami wśród Wielkich Emocji okazały się: Tydzień Metamorfozy z Ewą Chodakowską, za który darczyńcy zapłacili aż 2 000 000 zł oraz zaproszenie od Omeny Mensah i Rafała Brzoski na kolację i live cooking w Pałacu w Wilanowie, sprzedane za 1 000 000 zł!

Choć emocje po Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023 jeszcze nie opadły, to Omenaa Mensah i Rafał Brzoska już powoli myślą o przyszłorocznej edycji wydarzenia. Para zdradziła, że kolejny bal odbędzie się 8 czerwca 2024 roku, a jego motywem przewodnim będzie japoński barok.