Omenaa Mensah i Rafał Brzoska pomagają Ukrainie

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska pomagają Ukrainie

Wojna w Ukrainie trwa już dwa lata… Ponad 1,2 miliona naszych sióstr i braci zza wschodniej granicy znalazło schronienie w Polsce. Większość z nich to kobiety i dzieci, które potrzebują szczególnego wsparcia.

Pomoc Omeny Mensah i Rafała Brzoski dla Ukrainy trwa i będzie trwać! Zaraz po rosyjskiej agresji wspólnie z polskim biznesem, który pięknie się zjednoczył, zaczęli pracę nad stworzeniem dziennej placówki RiO Edu Centrum, która do dziś pomaga ukraińskim uchodźczyniom i ich dzieciom. 

W ciągu zaledwie 20 dni od wybuchu wojny udało im się w pełni wyposażyć centrum, przyjmujące ponad 100 osób dziennie. Ośrodek zapewnia ciepłe posiłki, lekcje języka polskiego i angielskiego, aktywizację zawodową, pomoc prawną, medyczną i psychologiczną oraz całodzienną opiekę dla dzieci.

Jednocześnie para przedsiębiorców stworzyła RiO Vibe Centrum – poradnię zdrowia psychicznego dla ukraińskich dzieci, gdzie doświadczony zespół terapeutów oferuje wsparcie. Do tej pory skorzystało z niej 2 325 dzieci doświadczonych wojną. 

Łącznie Omenaa Mensah i Rafał Brzoska przeznaczyli około 7 milionów złotych na różne projekty pomocowe. Wraz z polskim biznesem zorganizowali Konwój Polskich Serc – największy prywatny transport z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej. 34 wagony o wartości prawie 5 mln złotych pełne żywności, lekarstw, śpiworów i koców dotarły do potrzebujących.

W ramach Konsorcjum Filantropijnego małżonkowie przekazali fundusze na 7 projektów, w tym wsparcie finansowe dla ofiary wojny, Aliny Tsoi. Oboje deklarują, że nie zamierzają przestawać pomagać!