Charytatywna konferencja biznesowa wesprze podopiecznych Omenaa Foundation

Charytatywna konferencja biznesowa wesprze podopiecznych Omenaa Foundation

Już w najbliższą sobotę 24 września we Wrocławiu odbędzie się Charytatywna Konferencja Biznes 2.0. Uczestnicy wysłuchają wystąpień wybitnych przedstawicieli polskiego biznesu, zaś dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na działania Omenaa Foundation. Ambicją organizatorów jest zebranie miliona złotych dla potrzebujących.

Uczestnicy Charytatywnej Konferencji Biznes 2.0. zobaczą wystąpienia ludzi sukcesu, zarówno przedsiębiorców czy ekspertów w swojej dziedzinie oraz inspirujących osobowości. 

Prelegentami wydarzenia są: Rafał Sonik, prezes Holdingu deweloperskiego, zwycięzca rajdu Dakar w kategorii quadów, Kacper Bisanz, prezes czterech dochodowych spółek, pomysłodawca „Ekspert w Bentleju”, Maciej Wieczorek seryjny przedsiębiorca i strateg biznesu, twórca „Ekspert w Bentleju”, na co dzień pomaga przedsiębiorcom w skalowaniu i zarządzaniu ich firmami, Sławomir Mentzen najbardziej rozpoznawalny doradca podatkowy w Polsce, właściciel najszybciej rozwijającej się kancelarii podatkowej w kraju, Sebastian 'Odlotowy Niewidomy’ współzałożyciel Fundacji Ponad Słowami, przewodnik po Niewidzialnej Wystawie w Warszawie, społecznik walczący o prawo osób z niepełnosprawnościami do dostępności przestrzeni publicznej, kultury i edukacji, Daniel Siwiec ekspert od inwestycji na rynku nieruchomości, zrobił ponad 200 flipów, które przyniosły mu fortunę oraz Tomasz Chołast pomysłodawca serwisu zrzutka.pl i założyciel Stowarzyszenia Startup Founders.

Na scenie pojawi się także Omenaa Mensah – Prezeska Omenaa Foundation, przedsiębiorczyni, filantropka, inwestorka i miłośniczka sztuki oraz Rafał Brzoska twórca i Prezes Inpost, inwestor i mecenas starup’ów, założyciel Rafał Brzoska Foundation. Wspólnie odpowiedzą na pytanie dlaczego biznes potrzebuje filantropii. A także o zaangażowaniu osobistym przedsiębiorców w pomoc potrzebującym oraz obowiązku wdrożenia projektów charytatywnych w każdej współczesnej firmie. Opowiedzą jak polski biznes solidarnie pomógł ludności cywilnej w Ukrainie oraz uchodźcom w naszym kraju. Rafał Brzoska ma także dodatkowe wystąpienie na temat skalowania firmy i związanych z tym błędów.

 

Konferencja Biznes 2.0 to doskonała platforma wymiany poglądów z najskuteczniejszymi przedsiębiorcami w Polsce. To także miejsce do zawarcia znaczących znajomości i okazja do networkingu w gronie blisko 1000 przedsiębiorców z całego kraju, mających sobie wzajemnie wiele do zaoferowania.

Konferencja to nie tylko wydarzenie biznesowe na najwyższym poziomie merytorycznym, ale także przedsięwzięcie charytatywne. Uczestnicy kupując bilety wstępu, wspierają trzy wyjątkowe projekty realizowane przez Omenaa Foundation, które łączy wspólny cel: zapewnienie dzieciom równego dostępu do edukacji.

Wspierane projekty to:

1.       Edukacja dzieci ulicy w Ghanie

Omenaa Foundation we wrześniu 2021 roku w Ghanie otworzyła szkołę KIDS HAVEN SCHOOL dla dzieci ulicy z najbiedniejszych rodzin z autorskim programem edukacyjnym. Tam już kilkuletnie maluchy zamiast chodzić do szkoły, niewolniczo pracują na plantacjach, czy przy połowie ryb. Tylko wykształcenie może odmienić ich los i sprawić, że w przyszłości staną się niezależne i samodzielnie będą decydowały o swoim życiu. Samo uruchomienie szkoły to był początek działań Omenaa Foundation w Ghanie. Placówka potrzebuje regularnego wsparcia finansowego na codzienne wydatki, opłacenie nauczycieli, a także doposażenie biblioteki, zbudowanie boiska sportowego, organizację warsztatów, czy zakup pomocy naukowych.

2.       Edukacja podopiecznych z polskich domów dziecka

Problem z dostępem do edukacji nie dotyczy wyłącznie odległej Afryki. Po wybuchu pandemii okazało się, że wiele polskich dzieci mieszkających w domach dziecka i rodzinach zastępczych nie ma dostępu do komputera, przez co nie mogły uczestniczyć w zdalnej nauce. Omenaa Foundation przekazała wtedy ponad 500 komputerów domom dziecka. Dziś finansuje dzieciom sprzęt komputerowy, pomoce naukowe, zajęcia językowe i korepetycje. Fundacja pomaga także pełnoletnim podopiecznym opuszczającym placówki wychowawcze w znalezieniu pracy. Zapewnia im kursy i warsztaty doszkalające, które pozwalają na szybsze usamodzielnienie się.

3.       Pomoc uchodźcom z Ukrainy

Po wybuchu wojny w Ukrainie Omenaa Foundation w Warszawie w zaledwie kilka tygodni otworzyła RiO EDU CENTRUM, dzienny ośrodek wsparcia i edukacji dla ukraińskich matek z dziećmi, którzy znaleźli w Polsce schronienie. Placówka pomaga kobietom w aktywizacji zawodowej, oferując kursy doszkalające, naukę polskiego, pomoc prawną, medyczną i psychologiczną, a ich dzieciom zapewnia terapię, edukację i zabawę. Pomoc nadal jest bardzo potrzebna.

Koszty konferencji już zostały pokryte, więc każdy bilet uczestnictwa to cegiełka pomagająca potrzebującym. W trakcie wydarzenia odbędzie się także aukcja charytatywna, w której do zlicytowania będzie sesja coaching’owa z Rafałem Brzoską czy piłka Marcina Gortata. Łącznie organizatorzy mają ambicję zebrać milion złotych na edukację dzieci.

Organizatorem Charytatywnej Konferencji Biznesz 2.0 jest NF Group zarządzana przez Macieja Wieczorka, twórcę popularnych formatów coaching’owych Biznes 2.0. i Ekspert w Bentleju.

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.

Termin – sobota 24 września start godz. 9:30

Miejsce – Wrocławskie Centrum Kongresowe ul. Wystawowa 1, Wrocław