80 000 zł w akcji #EkoToMy! EkoArt w słusznej sprawie!

80 000 zł w akcji #EkoToMy! EkoArt w słusznej sprawie!

W środę 20 września, w ogrodzie edukacyjnym Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Łodzi, odbyło się podsumowanie projektu #EkoToMy! EkoArt w słusznej sprawie!, organizowanej przez OmenaArt Foundation i Miasto Łódź. Omenaa Mensah wspólnie z Prezydent Miasta Łodzi Hanną Zdanowską wręczyły czeki na łączną kwotę 80 000 zł na remonty domów dziecka, które wzięły udział w projekcie. Panie zapowiedziały rozszerzenie proekologicznej współpracy. Omenaa Foundation zaangażowała się w II edycję programu „Łódzkie szkoły dla klimatu”, w ramach której powstaną kolejne ogrody edukacyjne w łódzkich placówkach oświatowych.

Akcja #EkoToMy! zainicjowana przez Prezydent Hannę Zdanowską i Omenę Mensah zachęca do zmiany codziennych nawyków na bardziej ekologiczne, a tym samym promuje ideę ochrony środowiska i naszej planety. Do projektu włączyły się także łódzkie domy dziecka, biorąc udział w konkursie „#EkoToMy! EkoArt w słusznej sprawie!”. W ramach niego na bazie makiet opracowanych przez studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi dzieci przygotowały oryginalne obrazy z wykorzystaniem surowców wtórnych.

„Akcja #EkoToMy! EkoArt w słusznej sprawie! to połączenie edukacji ekologicznej ze sztuką, która jest doskonałym nośnikiem istotnych dla świata idei. Moja przygoda z ekologią rozpoczęła się w Afryce, gdy trafiłam do największego wysypiska elektrośmieci Agbogbloshie, które mieści się na przedmieściach Akry, stolicy Ghany. To jedno z najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie jest domem tysięcy ludzi, w tym także dzieci. Żeby takie miejsca nie powstawały potrzebna jest edukacja proekologiczna oraz zmiana naszych nawyków na bardziej przyjazne środowisku.” – powiedziała Omenaa Mensah.

Główną nagrodę w konkursie, 40 000 zł, otrzymał Dom Dziecka dla Małych Dzieci, filia przy ul. Lnianej 9. Pozostałe placówki biorące udział w akcji: Dom Małego Dziecka filia przy ul. Zbocze 2a i Dom Dziecka dla Małych Dzieci przy ul. Drużynowej 3/5 otrzymały po 20 000 zł. Symboliczne czeki odebrali przedstawiciele domów dziecka. Dodatkowo Prezydent Hanna Zdanowska zapowiedziała, iż w tych domach dziecka Miasto Łódź zaaranżuje ogródki owocowo-warzywne, gdzie dzieci będą mogły pogłębiać swoją wiedzę na temat ekologicznych upraw.

Finał akcji #Ekotomy! EkoArt w słusznej sprawie! nie oznacza zakończenia współpracy Omeny Mensah z Miastem Łódź. Przeciwnie! Prezydent Hanna Zdanowska potwierdziła, iż Omenaa Foundation została partnerem II edycji programu „Łódzkie szkoły dla klimatu”.

– Miasto Łódź od lat stawia na praktyczną naukę ekologii w szkołach. To jest niezbędne do naprawy naszej planety, bez młodych pokoleń to się na pewno nie uda. Bardzo się cieszę, że Pani Prezes Omenaa Mensah będzie nas wspierać w programie „Łódzkie szkoły dla klimatu”. To projekt, który z powodzeniem można by wprowadzić we wszystkich polskich szkołach – uczy dobrych nawyków proekologicznych od najmłodszych lat, na konkretnych przykładach, daje dzieciom i młodzieży narzędzia do walki o przyrodę, czyli po prostu o lepsze życie. Mam nadzieję, że połączenie naszych sił z Omenaa Foundation zaowocuje właśnie w ten sposób – mówi Hanna Zdanowska.