Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wydali prawie pół miliona złotych na wakacje dla swoich dzieci

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wydali prawie pół miliona złotych na wakacje dla swoich dzieci

Śladami kultowej “Akademii Pana Kleksa” – Omenaa Foundation oraz Rafał Brzoska Foundation organizują pierwsze kolonie dla dzieci z wybranych Domów Dziecka z całej Polski pod nazwą „Zostań Kim Zechcesz”. Kwota, którą przeznaczyli na wakacje dla potrzebujących dzieci to prawie pół miliona złotych pozyskane podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej oraz konferencji Biznes 2.0.

Kilkadziesiąt podopiecznych z Domów Dziecka z całej Polski spędzi bajkowe kolonie w malowniczym zamku w Gołuchowie pod Kaliszem, w którym kręcono część zdjęć nowej wersji kultowego klasyka „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Zaczarowany świat profesora Ambrożego Kleksa, w którą wcieli się Tomasz Kot, to niezwykła opowieść, na której wychowały się pokolenia dzieci. Pierwsza z dwóch części nowej ekranizacji trafi do kin w 2024 roku. Środki na organizację kolonii zostały pozyskane dzięki Wielkiej Aukcji Charytatywnej oraz konferencji Biznes 2.0.

W ramach wakacji Omenaa Foundation oraz Rafał Brzoska Foundation zaplanowały 2 turnusy dla podopiecznych domów dziecka w wieku 8 – 14 lat. I turnus rozpoczął się 31 lipca, a kończy 9 sierpnia i biorą w nim udział dzieci w wieku 8 – 11 lat. II turnus odbędzie się w terminie 19 – 29 sierpnia i jest przeznaczony dla dzieci w wieku 12-14 lat. Podopieczni pochodzą z domów dziecka położonych w Suwałkach, Łodzi, Jeleniej Górze, Kutnie, Nienadowie, Warszawie, Nowej i Starej Pawłówce oraz Komornikach. Dzieci przeżyją tam niezapomniane wakacje, odkryją swoje talenty a nawet przygotują przestrzeń do stworzenia własnego filmu. Do inicjatywy kolonii organizowanych przez Omenaa Foundation oraz Rafał Brzoska Foundation o nazwie “Zostań Kim Chcesz” dołączyły: ośrodek wsparcia psychologicznego RiO Vibe Centrum oraz Fundacja Genius Life.

Misją Omenaa Foundation jest odnalezienie i wyróżnienie najmocniejszych talentów dzieci, które będą rozwijane podczas kolonii. Jednym z najważniejszych elementów obozów są warsztaty z psychoedukacji oraz testy Gallupa dopasowane do wieku podopiecznych. Badania pozwolą na wzmocnienie mocnych stron i indywidualnych zdolności dzieci, które w przyszłości zbudują ich pewność siebie w oparciu o naturalne predyspozycje oraz pozwolą na wykreowanie wymarzonej przyszłości.

“Talenty to moce, dary, które każdy z nas nosi w sobie. To możliwości, z których możesz skorzystać lub pozostawisz je w uśpieniu do końca życia. W Omenaa Foundation oraz Rafał Brzoska Foundation nie pozwolimy pozostawić darów dzieci poszkodowanych przez życie w uśpieniu. Każdego dnia pomagamy w Polsce i w Afryce porzuconym dzieciom w realizowaniu ich wymarzonej wizji życia. “Zostań Kim Zechcesz” to nasze motto, a w tym roku wakacyjny program dla dzieci z domu dziecka w Polsce. Dzięki zaangażowaniu koordynatorów fundacji kolejny raz uda nam się wesprzeć dzieci w zrozumieniu ich wyjątkowości i mocy.”, mówi Omenaa Mensah założycielki Omenaa Foundation i RiO Edu Centrum.

Podczas wyjazdu organizator zaplanował także:

  • warsztaty artystyczne m.in. przygotowanie przestrzeni do stworzenia własnego filmu, w tym napisanie własnego scenariusza, czy stworzenie własnej scenografii;
  • warsztaty, które będą nauką przyjaźni, szacunku i współpracy.

Wdrożenie autorskiego programu motywacyjnego “Zostań Kim Chcesz” to również edukacja dzieci w kwestii zdrowia psychicznego przez wykwalifikowanych specjalistów fundacji RiO Edu Centrum, motywowanie oraz budowaniu pewności siebie w oparciu o ich mocne strony.