Tolerancja

Tolerancja oznacza postawę wykluczającą dyskryminację innych ludzi, polega na zaakceptowaniu, uznaniu i poszanowaniu zachowań i poglądów innych ludzi, docenianiu różnic kulturowych. Jest to podejście obiektywne i szanujące postawy inne niż nasze. Ludzie często uważają siebie za tolerancyjnych ale są to tylko puste słowa.

W ramach działań Omenaa Foundation chcemy pokazać, że ludzie są równi bez względu na kolor skóry czy wyznanie.

Na świecie żyje obecnie tyle narodowości, że wzajemna tolerancja jest niezbędna, pomaga żyć w społeczeństwie, nawiązywać kontakty.

Nie powinniśmy ludzi oceniać lub skreślać po samym wyglądzie. Inne kultury nie powinny być traktowane jako zagrożenie dla naszej, jak nasi wrogowie ale coś ciekawego, coś co warto poznać.

Powinniśmy się nauczyć, że ktoś inny nie oznacza kogoś gorszego. Niektórzy nadal mają problem z akceptacją ludzi innych niż oni sami a przecież wszyscy są tacy sami! Sprawmy by życie na naszej Planecie było przyjemniejsze, bez wrogich zachować wobec siebie i dyskryminacji!

Będziemy się starali zmienić podejście ludzi do innych narodowości, nauczyć tolerancji, szacunku i empatii. Chcemy zmniejszyć przejawy dyskryminacji i nietolerancji. Postaramy się aby ludzie zaczęli czuć się akceptowani przez społeczeństwo w którym żyją. Pokażemy, że nasza kultura jest równie ciekawa jak każda inna, że żyjemy w wielokulturowym państwie i wszyscy powinni się tu czuć swobodnie.