OMENAA FOUNDATION partnerem MISS EGZOTICA

Omenaa Mensah i jej fundacja OMENAA FOUNDATION po raz kolejny wpierała projekt MISS EGZOTICA, którego głównym celem jest szerzenie postaw tolerancji, propagowanie różnorodności kulturowej, a także walka z uprzedzeniami. Finał tegorocznej edycji konkursu odbył się 11. lutego w C.H. BLUE CITY. MISS EGZOTICA 2018 została Rumbi Parichi z Zimbabwe

The Beauty of Diversity - pod takim hasłem odbywały się tegoroczne wybory MISS EGZOTICA. Już po raz ósmy jury wybrało najpiękniejszą kobietę z zagranicznymi korzeniami mieszkającą w Polsce. Do tegorocznej edycji zakwalifikowały się dziewczęta z Angoli, Białorusi, Iranu, Kazachstanu, Kenii, Kongo, Kamerunu, Sudanu, Ukrainy, Namibii, Nigerii, Polski, Wenezueli, Wietnamu i Zimbabwe. Tytuł MISS EGZOTICA 2018 przyznano Rumbi Parichi z Zimbabwe.

Fundacja Omenaa Foundation objęła patronat nad wydarzeniem. Omenaa Mensah współpracuje z MISS EGZOTICA INTERNATIONAL od początku istnienia tego szczytnego projektu. Jest jego honorową Ambasadorką. Cele MISS EGZOTICA są zbieżne z misją Omenaa Foundation, która w swojej działalności ogromną wagę przykłada do szacunku do innych ludzi niezależnie od pochodzenie, koloru skóry, orientacji, statusu materialnego etc.

Omenaa Mensah była nie tylko gościem tegorocznych wyborów, ale także w duecie z Andrzejem Sołtysikiem prowadziła tą wyjatkową uroczystość.
MISS EGZOTICA to projekt skierowany do osób mieszkających w Polsce, które pochodzą z obcych krajów, lub których rodzice (lub jeden z rodziców) przybyli i zamieszkali w Polsce, podjęli pracę, studia, założyli rodziny. Celem projektu jest zaprezentowanie Polski jako kraju atrakcyjnego pod względem gospodarczym, edukacyjnym, klimatycznym dla innych narodów. Z drugiej strony inicjatywa ta uświadamia, że w czasach powszechnej globalizacji i międzynarodowej wymiany kulturowej, Polki reprezentują nie tylko typowy „słowiański” typ urody. Na ulicach spotykamy coraz więcej cudzoziemców i osób z egzotycznymi korzeniami. Za przesłanie i ideę konkurs został odznaczony Medalem Europejskim oraz tytułem – Ambasador Polskiej Gospodarki przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli, Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

***

Omenaa Foundation powstała z inicjatywy Omeny Mensah - charyzmatycznej osobowości telewizyjnej i kobiety wielkiego serca, w jednej osobie. Działalność organizacji opiera się na trzech filarach: tolerancji, edukacji i współpracy. Fundacja w mądry sposób pomaga najbardziej potrzebującym. Zamiast rozdawać pieniądze umożliwia im edukację i rozwój, tak aby sami mogli zadbać o swoją przyszłość. Aktualnie najważniejszym projektem realizowanym przez Omenaa Foundation jest budowa szkoły w Temie (Ghana) dla dzieci ulicy, które nie mają dostępu do powszechnej edukacji. Największym marzeniem tych maluchów jest zdobycie wykształcenia, aby osiągnąć niezależność i móc godnie żyć.
Udostępnij tę stronę

Comments are closed.