standard / ARCHIVES

OMENAA MENSAH na 4 DESIGN DAYS

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

OMENAA MENSAH na 4 DESIGN DAYS

Omenaa Mensah, dziennikarka i bizneswoman od lat związana z branżą meblową, będzie gościem III edycji 4 DESIGN DAYS. Wystąpi tu w roli prelegenta, moderatora sesji tematycznych, a także wystawcy targów, na których zaprezentuje meble z jej najnowszego konceptu AMMADORA&HEBAN współtworzonego z Galerią HEBAN.

Omenaa Mensah znana szerokiej publiczności, jako dziennikarka i prezenterka pogody w stacjach TVN, TVN24 oraz TTV, to także przedsiębiorca działający w branży designu. Założona przez nią marka AMMADORA zajmuje się produkcją luksusowych mebli na zamówienie. Mebli niezwykłych, bo inspirowanych sztuką, które w oryginalny sposób łączą elementy antyków, rzeźby, malarstwa z nowoczesnymi technologiami. W procesie projektowania Omenaa współpracuje z polskimi artystami i projektantami. Meble AMMADORA to niepowtarzalne działa sztuki, które wnętrzu dodają charakteru i odzwierciedlą wyrafinowany smak jego właściciela. Dzięki swojej działalności biznesowej Omenaa Mensah została współtwórcą i prowadzącą program DOMY GWIAZD, w którym odwiedza znane osoby, prezentuje ich domy, poznaje zwyczaje, pasje i odkrywa ich tajemnice.

Najnowszym przedsięwzięciem Omeny jest koncept AMMADORA&HEBAN. To marka ekskluzywnych mebli będąca efektem współpracy Galerii HEBAN specjalizującej się w sprzedaży wyjątkowych mebli oraz doświadczenia Omeny Mensah w produkcji mebli z najwyższej półki. To jedne z najbardziej ekskluzywnych mebli obecnie dostępnych na rynku dóbr luksusowych w Polsce.
Meble produkowane są we Włoszech i w Polsce. Większość kolekcji powstaje w niewielkiej toskańskiej manufakturze, która od trzech pokoleń specjalizuje się w produkcji ręcznie robionych mebli. W Polsce przygotowywane są blaty meblowe. Produkowane są one z innowacyjnego tworzywa zwanego Lavastone, którego skład został opracowany specjalnie na potrzeby AMMADORA&HEBAN. To połączenie betonu, żywic oraz pigmentów. Materiał spełnia rygorystyczne wymagania w zakresie trwałości na uderzenia, a także odporności chemicznej, co gwarantuje blatom ich niezniszczalność i zawsze doskonały wygląd. W najdroższej wersji ma wtopione płatki srebra lub złota.
Meble z kolekcji AMMADORA&HEBAN Omenaa wystawi na targach 4 DESIGN DAYS, których III edycja odbędzie się w dniach 15-18.lutego 2018 w Spodku oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Odwiedzający z Omeną będą mogli spotkać się w dniach 16 i 17. lutego na stoisku AMMADORA&HEBAN, a także uczestnicząc w jej wykładzie „POKAŻ MI SWÓJ DOM, A POWIEM CI KIM JESTEŚ”, w trakcie którego zaprezentuje najpiękniejsze domy i mieszkania polskich gwiazd.

OMENAA FOUNDATION partnerem MISS EGZOTICA

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

OMENAA FOUNDATION partnerem MISS EGZOTICA

Omenaa Mensah i jej fundacja OMENAA FOUNDATION po raz kolejny wpierała projekt MISS EGZOTICA, którego głównym celem jest szerzenie postaw tolerancji, propagowanie różnorodności kulturowej, a także walka z uprzedzeniami. Finał tegorocznej edycji konkursu odbył się 11. lutego w C.H. BLUE CITY. MISS EGZOTICA 2018 została Rumbi Parichi z Zimbabwe

The Beauty of Diversity – pod takim hasłem odbywały się tegoroczne wybory MISS EGZOTICA. Już po raz ósmy jury wybrało najpiękniejszą kobietę z zagranicznymi korzeniami mieszkającą w Polsce. Do tegorocznej edycji zakwalifikowały się dziewczęta z Angoli, Białorusi, Iranu, Kazachstanu, Kenii, Kongo, Kamerunu, Sudanu, Ukrainy, Namibii, Nigerii, Polski, Wenezueli, Wietnamu i Zimbabwe. Tytuł MISS EGZOTICA 2018 przyznano Rumbi Parichi z Zimbabwe.

Fundacja Omenaa Foundation objęła patronat nad wydarzeniem. Omenaa Mensah współpracuje z MISS EGZOTICA INTERNATIONAL od początku istnienia tego szczytnego projektu. Jest jego honorową Ambasadorką. Cele MISS EGZOTICA są zbieżne z misją Omenaa Foundation, która w swojej działalności ogromną wagę przykłada do szacunku do innych ludzi niezależnie od pochodzenie, koloru skóry, orientacji, statusu materialnego etc.

Omenaa Mensah była nie tylko gościem tegorocznych wyborów, ale także w duecie z Andrzejem Sołtysikiem prowadziła tą wyjatkową uroczystość.
MISS EGZOTICA to projekt skierowany do osób mieszkających w Polsce, które pochodzą z obcych krajów, lub których rodzice (lub jeden z rodziców) przybyli i zamieszkali w Polsce, podjęli pracę, studia, założyli rodziny. Celem projektu jest zaprezentowanie Polski jako kraju atrakcyjnego pod względem gospodarczym, edukacyjnym, klimatycznym dla innych narodów. Z drugiej strony inicjatywa ta uświadamia, że w czasach powszechnej globalizacji i międzynarodowej wymiany kulturowej, Polki reprezentują nie tylko typowy „słowiański” typ urody. Na ulicach spotykamy coraz więcej cudzoziemców i osób z egzotycznymi korzeniami. Za przesłanie i ideę konkurs został odznaczony Medalem Europejskim oraz tytułem – Ambasador Polskiej Gospodarki przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli, Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

***

Omenaa Foundation powstała z inicjatywy Omeny Mensah – charyzmatycznej osobowości telewizyjnej i kobiety wielkiego serca, w jednej osobie. Działalność organizacji opiera się na trzech filarach: tolerancji, edukacji i współpracy. Fundacja w mądry sposób pomaga najbardziej potrzebującym. Zamiast rozdawać pieniądze umożliwia im edukację i rozwój, tak aby sami mogli zadbać o swoją przyszłość. Aktualnie najważniejszym projektem realizowanym przez Omenaa Foundation jest budowa szkoły w Temie (Ghana) dla dzieci ulicy, które nie mają dostępu do powszechnej edukacji. Największym marzeniem tych maluchów jest zdobycie wykształcenia, aby osiągnąć niezależność i móc godnie żyć.

Zaproszenie na prezentację książki “Wybieram Polskę. Swój wśród Obcych. Obcy Wśród Swoich”

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

Zaproszenie na prezentację książki “Wybieram Polskę. Swój wśród Obcych. Obcy Wśród Swoich”

Czy łatwo być Polakiem? Polakiem w Polsce? Za granicą?
Czy trudno być cudzoziemcem w Polsce?
Podstawą materiału do książki „Wybieram Polskę” jest obserwacja zmian dokonujących się w Polsce, Europie i na świecie. Na tle problemów globalnych pokazujemy indywidualne przypadki, osoby, historie, osiągnięcia, trudności i sukcesy.
Książka przedstawia wybrane sylwetki uczestniczek oraz osobistości związanych z projektem Miss Egzotica. Projekt jest skierowany do osób mieszkających w Polsce, które pochodzą z obcych krajów lub których przynajmniej jedno z rodziców jest cudzoziemcem.
Prezentuje polskich przedsiębiorców, Polaków – działających z sukcesem za granicą i cudzoziemców działających, inwestujących w Polsce. Przenikanie się różnych światów, różnych światopoglądów, różnych podejść biznesowych i życiowych. Poznajemy Polaków, którzy napełniają nas dumą. Obcokrajowców, ich punkty widzenia, postrzegania Polski i Polaków. Wzajemną synergię, przenikanie, wzbogacanie, docenianie i obopólny szacunek.
Celem podejmowanych działań jest szerzenie wiedzy na temat innych krajów, kultur, przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności za względu na kolor skóry, wiek, płeć, światopogląd, pochodzenie czy narodowość. Poprzez pokazywanie obywatelskiego uczestnictwa obcokrajowców, dobrych praktyk, wzorcowych postaw gospodarczych i moralnych, kwestionujemy stereotypy odnoszące się do imigrantów. Promujemy akceptację, szacunek dla wspólnych wartości. Wskazujemy na integrację jako proces dwukierunkowy, wymagający międzykulturowego dialogu i wzajemnego zrozumienia.
W dniu 7 lutego odbędzie się konferencja prezentująca książkę.

Omenaa Foundation partnerem Miss Egzotica 2018

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

Omenaa Foundation partnerem Miss Egzotica 2018

Omenaa Foundation już tradycyjnie została partnerem kolejnej edycji konkursu Miss Egzotica.

Przesłaniem projektu jest szerzenie wśród społeczeństwa wiedzy na temat innych krajów, kultur, problemów, mniejszości, przeciwdziałanie dyskryminacji, w szczególności ze względu na kolor skóry, wiek, płeć, światopogląd, pochodzenie czy narodowość.
Fundacja Miss Egzotica wspiera edukację dzieci, prowadzi promocję Rzeczpospolitej Polskiej, dorobku kulturalnego regionów polskich i społeczności lokalnych w kraju i za granicą.

Za przesłanie i ideę konkurs został odznaczony Medalem Europejskim przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, tytułem – Ambasador Polskiej Gospodarki, statuetką ‚Lider Multikultury”.

Ósmej edycji Miss Egzotica towarzyszy hasło „The Beauty of Diversity” (Piękno różnorodności). Tradycją stała się oficjalna prezentacja Ambasadorek podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, gdzie dziewczęta debiutują podczas pokazu w strojach Violi Piekut.
Lista Ambasadorek Miss Egzotica – edycja 8
1. Adelina Chuprina – Ukraina
2. Beauty Matiza – Zimbabwe
3. Elisa Virginia Marques – Angola
4. Grecia Delgado – Wenezuela
5. Klaudia Korczyk – Polska
6. Klaudia Tołłoczko – Polska
7. Klaudia Trang Ngo Ngoc – Wietnam
8. Louise Yvette Glory Nkoa Bayguie – Kamerun
9. Magda Aliw – Irak
10. Marzhan Kenesbek – Kazachstan
11. Natasha Amello – Kenia
12. Ndeuhala Mekondjo Nowakowska – Namibia
13. Peace Okuneye – Nigeria
14. Priderose Moyo – Zimbabwe
15. Rose Basiuk – Kongo
16. Rumbidzai Parichi – Zimbabwe
17. Samia Issa – Sudan
18. Tatiana Sychava – Białoruś

Business Link

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

 

Business Link to największa sieć coworkingu, prywatnych biur do wynajęcia, a także najlepiej rozbudowany ekosystem startupów w Polsce. Nowoczesne wnętrza udostępniane są w prestiżowych lokalizacjach, jako miejsca pracy, organizacji spotkań, a także  networkingu – dostępne 24 godziny 7 dni w tygodniu.  Business Link to również program akceleracyjny dla przedsiębiorców, w ramach którego oferowany jest m.in. Business Mentoring – spotkania z doświadczonymi przedsiębiorcami oraz ekspertami, Business Trainingi czy Business Mixery. Najnowsza inwestycja, utrzymana w standardzie premium znajduje się na 8, 9 i 10 piętrze w warszawskiej Astorii, przy ulicy Przeskok 2, natomiast największa przestrzeń coworkingowa w Środkowo-Wschodniej Europie to Business Link Narodowy na PGE Narodowym w Warszawie.

Business Link oferuje ponad 17 tys. m kw. kreatywnych przestrzeni w 10 miastach – Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu, Trójmieście i Warszawie.

www.blpoland.com

Każda koszula pomaga – relacja z eventu

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

Każda koszula pomaga – relacja z eventu

Prezentacja charytatywnych koszul

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

Prezentacja charytatywnych koszul

4 września na 50 piętrze apartamentowca Złota 44 odbyła się oficjalna premiera akcji OMENAA FOUNDATION „KAŻDA KOSZULA POMAGA” połączona z prezentacją jesiennej kolekcji JAMES BUTTON. 

KAŻDA KOSZULA POMAGA to akcja, w ramach której część dochodu ze sprzedaży każdej koszuli marki James Button, przekazywane jest na konto budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie realizowanej przez fundację Omenaa Foundation. W kolekcji marki znajduje się ponad 50 różnych modeli. Są to zarówno klasyczne, męskie koszule, jak i damskie, które doskonale wpisują się w aktualne trendy fashion. 

Inicjatorką akcji KAŻDA KOSZULA POMAGA, jest prezes fundacji Omenaa Mensah, któta tym razem do współpracy zaprosiła młody start-up produkujący koszule. W nagłośnieniu tego charytatywnego projektu pomogły gwiazdy oraz wpływowi  influenserzy, którzy wzięli udział w sesji promującej akcję. W sesji KAŻDA KOSZULA POMAGA udział, oprócz Omeny i jej córki Vanessy (15 lat), wzięły Katarzyna Glinka, Paula Jagodzińska, Dominika Kunicka (Dominica888) oraz Michał Będźmirowski (Modny Tata). Działania Omenaa Foundation zawsze chętnie wspierają też inne gwiazdy. Wczoraj na 50 piętrze Złotej 44 pojawili się: Odeta Moro, Dorota Gardias, Joanna Jarmołowicz, Bartosz Jędrzejak, Katarzyna Krupa, Lidia Kalita, Anna Samusionek, Rafał Bryndal, Radosław Mróz, Sergiusz Ryczel, Tomasz Olejniczak, Wojciech Zawioła, Rafał Betlejewski, Jakub Kucner (Mister Polski 2017), Michał Będźmirowski  (modny Tata), a także influencerzy, którzy robią szum o akcji w sieci. 

W trakcie wydarzenia odbyła się zbiórka charytatywna oraz aukcja, w której zlicytowano dwa pierścionki z brylantami ufundowane przez BRYLANTOWE HISTORIE. W sumie zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych, które zasiliły konto budowy szkoły w Ghanie.

Partnerami wydarzenia byli INPOST, BAREFOOT, PERNOD – RICARD, KINGA PIENIŃSKA, BRYLANTOWE HISTORIE, LA MOON FLOWERS, SKY POLAND, BUSINESS LINK oraz JASTRZĄBPOST.PL

James Button to młoda firma produkująca koszule biznesowe. Dotychczas w ofercie były jedynie modele męskie. Współpraca z Omeną zaowocowała stworzeniem kolekcji damskiej. W ramach podpisanej umowy z Omenaa Foundation producent przekazuje 5% dochodu z każdej sprzedanej koszuli na KIDS HAVEN w Ghanie. Wybrane modele noszą egzotyczne, arykańskie nazwy nawiązujące do projektu m.in. #GHANA, #ACCARA (stolica GHANY), #OBURONI (biały w jednym z dialektów w Ghanie), #AFRICA czy #TEMA (miejsce gdzie budujemy szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie).

http://jamesbutton.com/pl/content/9-kazda_koszula_pomaga

Każda koszula pomaga

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

Każda koszula pomaga

James Button for Omenaa Foundation

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

James Button for Omenaa Foundation

Rozpoczęliśmy współpracę z marką James Button, która przekaże 5% ceny każdej sprzedanej koszuli na rzecz budowy szkoły w Ghanie. 

JAMES BUTTON TO MARKA TWORZĄCA PERFEKCYJNIE DOPASOWANE KOSZULE BEZ KONIECZNOŚCI SPĘDZANIA WIELU GODZIN W PRACOWNI SZYCIA MIAROWEGO. 

W gamie produktów James Button znajdują się ekskluzywne tkaniny o podwójnym splocie Twill, Popelin, Royal Oxford, Herringbone, których lekkość i miękkość wypływają na idealny krój i komfort użytkowania. Produkcja odbywa się na terenie Polski, dzięki czemu jakość koszul jest stała i niezmienna. 

Marka ma w ofercie 34 modele męskie i 16 modeli męskich, a każda sprzedana koszula zasila konto fundacji o 5% ceny. 

14 lipca w pięknych przestrzeniach Złotej 44 odbyła się sesja zdjęciowa promująca ten właśnie projekt. Wzięli w niej udział: Dominika Kunicka (dominica888), Paula Jagodzińska, Michał Będźmirowski (Modny Tata), Kasia Glinka i Omenaa Mensah.  Ogromnie dziękujęmy za zaangażowanie i udział w projekcie!

Poniżej kilka ujęć z sesji. 

James Button wydał właśnie najnowszą letnią kolekcje damską, do jej zakupu serdecznie zapraszamy na stronie www.jamesbutton.com

Omenaa Foundation partnerem Afrykamera

Published in Bez kategorii
by admin
Comments are off for this post.

Omenaa Foundation partnerem Afrykamera

12. edycja Festiwalu AfryKamera odbędzie się w 8 miastach w Polsce. Najlepsze dokonania kinematografii afrykańskiej będzie można poznać między 22 a 28 maja 2017 roku w warszawskim Kinie Praha. Lokalne edycje festiwalu zagoszczą również w Białymstoku. Gdańsku, Koninie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Będzie to jedyna okazja żeby zobaczyć wybór najlepszych filmów afrykańskich ostatniego roku. W programie również: spotkania z twórcami, wystawy plakatów filmowych, warsztaty dla dzieci. Tegoroczna edycja projektu jest ściśle związana z Ghaną. W pięciu głównych blokach tematycznych będzie można poznać przekrój najlepszych dokonań ghańskiego i afrykańskiego kina ostatnich lat (większość filmów to ubiegłoroczne produkcje). W ramach Festiwalu pokazane zostaną filmy twórców ghańskich i te przygotowywane w międzynarodowych koprodukcjach. Te dotyczące wybitnych postaci Ghany i całej Afryki, oraz te przyglądające się lokalnemu folklorowi – muzyce, kulturze, codzienności. Znajdą się wśród nich zarówno filmy fabularne i dokumentalne, filmy zaangażowane społecznie i politycznie oraz niezależne horrory. Inspirujące historie afrykańskich kobiet, filmy gangsterskie, filmy o afrykańskiej modzie, a także przegląd filmów muzycznych oraz krótkich form.
Omenaa Foundation została partnerem wydarzenia.
Więcej na www.afrykamera.pl